VDR 6010

3. november (19:00) - 7. november (17:00)

Ruunid on nõidade ja shamaanide ürgsed sümbolid, mis kirjeldavad reaalsust , igaüks omamoodi. Head ruuniteadjad mõsitsid inimese elu, kui saatuse kangast, mida inimene kujundas oma tegudega. Kui sinna õieti ja olemuslikult põimida ruunimärke võib saada soovitud tulemusi: edendusi, häid suhteid, rahu , tervist.

Mida arenenum on inimene, seda korrastatum on tema vägi ümbritseva keskonna suhtes. Seda enam saab ta oma saatust ise kujundada. Ruunide ja sinu vahel tekib side . Selleks, et see toimima hakkaks tuleb ruunide olemust sügavalt mõista ja tunda. Ruunimärgid on nõiduslikud. Kuid veelgi enam on seda hingeseisund, mis ruunide panekul tähtsust omab. Julgus, õige aeg, häälestus, koht ja vaba seisund on vaid väheseid omadusi, mida sellel puhul peab teadma. 

Pelgalt mitte igaüks ei oma väge tegelemaks ruunidega. Miks? Sest ruunid on seotud elu ja surmaga. Teed märgi valesti või tõmbad kellegile, kuid ei oska taotlust või ei tea kuidas seda muuta on oht suurem, kui kasu. Kandes kuskilt toodud/kingitud ruunimärki pead teadma, selle väge ja ka ohte. Teades iga üksiku ruuni omadusi ja koostoimet, tunnetades, milleks on sul jõudu kas ruuniloitusuks, kirjaks või hoopis õhku tehtud märgist saad ruunigega omaseks, need hakkavad sinu heaks tööle. Sa saad luua teadlikult oma maailma. Sellist maailma, mis on nii paljutahuline ja väega, et nõiad ja shamaanid „puresid“ selle teadmist elu lõpuni.

Oluline: Kes soovib seekord ruunide väge kogeda,siis anna endast varakult teada.  Igaühel peaks olema oma ruuni komplekt, kui seda pole, siis saad selle ise teha, sest muidu me ei saa sel korral ruunidega tegeleda.Eelnevalt saad ka kodus juba uurimiseks materjale, et Leesojal oleks lihtsam ruunidega tegeleda.

Kuna see on ruunide jätkulaager, siis kui oled alles alguses oleneb palju sinust-olles tubli ja enne lugedes, küsides meilt üle, saad osaleda juba olemasolevas grupis-ära karda, alati on olemas võimalus arenguks. 
Need, kes esimest korda ruunilaagris tulevad päev varem.Seega algusega 2 november.

P1030717

Mida teeme

 • ruunide taasväestamine: hingestatud ilmad ja riitused
 • Ruunide kasutamine nõiduses, loitsus, ennustamises
 • Erinevad taotluse positsioonid, mis vastavad korrastuse astmetele eluvõrgustikuga
 • Ruunipõimingud, kaitsed, elujõud
 • Ruunide mõju , aeg, suurus
 • Ruunipõimingute isiklikud väemärgid
 • Ruunide kaitserituaalid
 • Kuidas muuta ja parandada ruunide olemust
 • ruunide ladumine, taju ja praktikad
 • ruunide side inimese olemusega-isiklik, aga milline
 • Loengud vahelduvad ruunide olemuse praktilise kogemisega. Loitsu ja tähelepanu praktikad, hingamisharjutused. Ruuni rituaalid.

Kellele

 • Ruunid on neile, kes tunnevad sügavat sidet loodusega
 • Kelle igapäevane elu on naturaalne ja loomulik (kes sööb puhast teadlikku toitu, hea füüsiline koormus, osaleb looduse muutuses märkab päikeseloojangut, tajub tuult iga päev)
 • Julgetele ja uudishimulikele, kes tahavad ruune mõista ja osata neid suunata
 • Kellele on omane põhjala kultuuripärand
 • Shamanistilik, paganlik ja nõidade maailmavaade
 • Kellele meeldivad looduse- ja ürgusundid
 • Kes soovivad arendada oma maailmapilti
 • Kes nimetavad end vaimu sõjameheks

Oluline: Kes soovib seekord ruunide väge kogeda,siis anna endast varakult teada.  Igaühel peaks olema oma ruuni komplekt, kui seda pole, siis saad selle ise teha, sest muidu me ei saa sel korral ruunidega tegeleda.Eelnevalt saad ka kodus juba uurimiseks materjale, et Leesojal oleks lihtsam ruunidega tegeleda.

Ruunilugu

Meie side ruunidega sai alguse 1991. aastal, kui saime kätte Ralph Blumi raamatu tõlke ruunidest. See jääb ka aega, kus inimesed hakkasid mind kutsuma Leesoja nõiaks-ehk minu teadliku ravimise aja algusesse.

Aastal 1995 kinkis Erik mulle sünnipäevaks isetehtud punasasest puust ruunimärgid. Et ruunid nõialikult tööle hakkaksid, vajavad need vereohvrit, ehk julgust oma elujõuga neid määrida. Minul naisena oli seda lihtne teha (igal kuul ju oma kehast see võtta). Seevastu Erik lõikas omale piki veresoont kätte (arm siiani alles). Ruune ei või teised puutuda - kes teab mis nendega juthub, neis on erilist väge, mida vanemad seda väekamad. Aeg-ajalt vajavad ruunid ikka veel verd, et nad oleksid värsked. Mul on siiamaani alles ka Eriku käsitsi kirjutatud ruudulise lehe peal olevad ruuni kirjeldused, mis ajaga juba koltunud ja narmendavad. Aga just neid lehti käes hoides ja lugedes tunnen ikka ja jälle miskit uut sealt leidvat.P1030728

1997 aastal kinkis Erik mulle ruunilaua, mille peale ma siiani ruunimärke kivile kukkuda lasen. Ruunid on minuga kõikjal. Ma loitsin ruunidega, sõnan, ravin, nõiun. Teen kaitsvaid märke kui inimest ära saadan, Pimedasse ruumi juhatan või kui ma neid enda ja teiste jaoks kokku põimin. Ma tajun neid läbi ilmaruumi, isegi kui mu silmad on suletud tunnen käe all tagurpidi ära iga ruunimärgi. Mulle meeldib ühe ruuni olemuse kirjeldus, mille järgi ka elan- Täna on esimene päev su allesjäänud elust. Meil on kodus terve kuhi ruuniraamatud lisaks oma käsikirjadele. Erik on see kes rohkem uurib kirjandust ja tõlgib, mina tegelen enam praktikaga. Oleme sellest ajast, kui meie ellu tulid ruunid neid pidanud oma kaaslasteks iga päev... 

Soovid ruuni teadmist, siis kirjuta oma põhjalik ankeet, mis annab meile võimaluse valida sobivat gruppi.

Ankeet

 1. Sinu olemus ja otsingud?
 2. Märgid ja ended, mis on sinu jaoks tähenduslikud
 3. Milline on sinu kokkupuude ürgse loodusega?
 4. Kirjelda oma sidet/teadmist ruunidest
 5. Kuidas on su taotlused õnnestunud?
 6. Mida lisaks soovid ruuni laagris kogeda/teada saada?
 7. Sinu tervislik seisund
 8. Toitumis ja une harjumused
 9. Sinu sünniandmed (aeg, kell, koht), telefon, email
 10. Sinu hetke pilt

Laagri tasu

Kursuse tasu on 444€ , kui saadad ankeedi ja tasud enne  20 augustit . Hiljem 484 eur (hinnad sisaldavad käibemaksu, ööbimist, toitu).

Asukoht

Pärnumaa, Lääneranna vald, Selja küla, Leesoja talu